جایگاه کالاهای بازرگانی جوادالائمه

امروزه با پيشرفت علوم و تكنولوژي امكان توليد انبوه كالا فراهم شده است و اين كار برنامه‌ريزي دقيق جهت استفاده به موقع از امكانات را مي‌طلبد. تقسيم كار و رشد جمعيت نياز استفاده از فرآورده‌هاي ديگران را بوجود آورده است و اين خود زمينه ساز پيدايش سازمان‌هاي منظم گرديده كه در اين نظام‌ های پيچيده فني ـ اجتماعي، انبار به عنوان واسطه، موجبات گردش كالا از قيمت محصول، تأمین و نگهداري کالاها و ... نقش مهمي را ايفا نمايد بطوريكه نقش آن در تجارت غير قابل انكار است.

 انبار در صنايع مختلف متفاوت است و عوامل مختلفي در  نگهداري کالا و موجودي انبار  مؤثرند مثل روش توليد، دوره توليد، ميزان بكارگيري ماشين‌آلات، نوع محصول ساخته شده، بازار مصرف، نوع مواد اوليه مورد احتياج، نوسانات ارزي و قيمت در بازارهاي جهاني، وضعيت واحد صنعتي در كل صنعت كشور و جهان و ... و بالاخره سيستم‌هاي تداركاتي و سفارشات واحدهاي توليدي. اما انبار به دلايل متفاوتي براي موسسان  از اهميت خاصي برخوردار مي‌باشد كه اهم آنها عبارتند از:

 (1) ارزش بالاي سرمايه در گردش شركت كه به صورت كالا در انبار نگهداري مي‌شود (گاهاً تا 60 درصد سرمايه در گردش).

 (2) ارتباط مداوم و تنگاتنگ بخش انبار با بخش‌هايي نظير توليد يا تامین و نگهداري و وقفه در توليد به علت نرسيدن نيازهای بازار.

 (3) ارتباط نزديك انبار با بخش برنامه‌ريزي توزیع و نگهداری کالا بايد به نحوي باشد كه ضربه‌هاي حاصله در اثر كمبود محصول يا مواد را خنثي نمايد و حكم ضربه‌گير را در بازار داشته باشد.

 امروزه انبار ديگر حالت يك محفظه را ندارد بلكه عمليات آن زماني كافي و رضايت‌بخش است كه از دو جهت اطلاعاتي و فيزيكي مورد توجه قرار گيرد بطور كلي انبار محل و فضايي است كه يك يا چند نوع كالاي بازرگاني ـ صنعتي يا مواد اوليه يا فرآورده‌هاي مختلف در آن نگهداري مي‌شود يا مي‌توان گفت محل و فضايي است برای دپو نمودن کالا جهت نوسانات کالا و تغییر قیمت های آن.

جایگاه کالای بازرگانی جوادالائمه با هدف نگهداری محصولات صنعتی صاحبان صنایع، بازرگانان، مؤسسات دولتی و خصوصی با اصول صحیح و شیوه های مناسب نگهداری در جنوب شرق استان تهران جهت ارائه خدمات به بازرگانان و صاحبان کالا راه اندازی شده است که در این زمینه از تجربه بالایی برخوردار  می باشد.

 ویژگی هایی که در انتخاب انبار باید بدان توجه نمود:

 • نزدیکی به بزرگراه ها و خطوط حمل و نقل بین المللی و امکان تردد آسان و کم هزینه
 • انبارها بايد حتي المقدور نزديك به محل رسيد و ارسال كالا باشد تا هزينه هاي نقل و انتقال به حداقل تـقليل يابد .
 • نزدیکی به مرکزیت تجاری محصولات
 • داشتن مجوزهای لازم برای نگهداری کالاها
 • در انبار سرپوشیده باید فضایی را به اجناس حجیم اختصاص داد واین قسمت نباید قفسه بندی شود و تا حد امکان به درب اصلی انبار نزدیک بوده تا تخلیه و بار گیری از آنجا راحت تر انجام شود .
 • تمامی کالاها باید پلاک مشخصات شامل (کد، نام کالا ، واحد ) داشته باشند و از نوشتن مشخصات فوق روی بسته بندی کالاها خودداری شود
 • سیستم حسابداری منظم و دقیق
 •  ارائه خدمات مناسب تخلیه و بارگیری
 • وجود دوربین های مداربسته به منظور کنترل (و همچنین کنترل توسط صاحبان کالا در دفاتر خود)
 • خوش نام بودن و سابقه درخشان ادر امر نگهداری کالا
 • اعلام موجودی به روز و دقیق

شایان ذکر است جایگاه کالای بازرگانی جوادالائمه این ویژگی ها را برخوردار است. می توان افزود که این جایگاه کالا به انواع ماشین آلات سبک و نیمه سنگین مجهز میباشد که این امر سبب دسترسی سریع و آسان و در نتیجه سرعت در عملیات تخلیه و بارگیری را درپی خواهد داشت. ضمنا در صورت عدم نیاز به این ماشین آلات پرسنل مجرب و متخصص جهت تخلیه و بارگیری کالاها به صورت دستی دراختیار مشتریان قرار میگیرد و ارائه این خدمات به نحو احسن انجام میگیرد و این مجتمع توانسته است امنیت خاطر را برای مشتریان خود فراهم آورد.

در رابطه با حفظ امنیت کالاهای مشتریان باید به این اشاره کرد که کلیه معابر عمومی این جایگاه کالا مجهز به سیستم امنیتی و نظارتی دورینهای مداربسته میباشدکه تصاویر به صورت شبانه روزی توسط اپراتورها بررسی میشود . این سیستم پیشرفته به همراه نگهبان ها توانسته گام مهمی را درراستای حفاظت و حراست از اموال و دارایی های ارزشمند مشتریان خود بردارد و همین امر سبب شده در دهه اخیر هیچگونه سرقتی در این انبارها رخ نداده باشد .  در این جایگاه کالا، کالاهای بازرگانان و تجّار  با رعایت تمامی اصول (با توجه به نوع کالاها، شرایط نگهداری آنهاو ...) حفاظت شده و رضایت خاطر آنان را فراهم  مینماید.

 

 

*لازم به ذکر است کلیه کالاهای وارده به انبار باید توسط صاحبان کالا بیمه شوند.

 

 

برچسب ها

یادداشت کاربران

درج یک یادداشت :

نام کاربر :
پست الکترونیکی :
وب :
یادداشت :
کد امنیتی :

بخش کاربران سایت

نام کاربری :
کلمه عبور :
کد امنیتی :
گذر واژه را فراموش کردم !

نرخ آنلاین ارز

بیمه کالا

آخرین اخبار

سایتهای مرتبط

آمار بازدید

تاریخ : 1398/12/01

امروز : 9

دیروز : 20

بیشترین بازدید : 457

بازدید کل : 97623

Ipشما : 34.204.191.0